Rubriky
Biblická úsloví

K obrazu svému. O pošetilosti člověka a nekonečné Boží lásce

Ploďte a množte se a naplňte zemi, podmaňte si ji a panujte nad mořskými rybami, nad nebeským ptactvem a nad vším živým, co se na zemi hýbe (Gn 1:28 CSP), takto požehnal pán Bůh člověku hned poté, co ho šestý den stvořil. Bůh konal s nejlepším přesvědčením – člověka stvořil k obrazu svému – jeho záměrem bylo učinit lidi sobě podobnými. Já si, samozřejmě s nadsázkou, říkám, že možná měl s tím zaslíbením celé země pro člověka raději chvíli počkat, než by zjistil, jak se to s lidmi vlastně má. Ale budiž, už se stalo :-)

Člověk stvořený k obrazu Božímu | Biblická karta vydaná v roce 1906 společností Providence Lithograph Company | Zdroj Wikimedia Commons
Člověk stvořený k obrazu Božímu | Biblická karta vydaná v roce 1906 společností Providence Lithograph Company | Zdroj Wikimedia Commons

O tom, jak se to poněkud zvrtlo, o nepoučitelnosti našeho pokolení, ale také o Boží lásce a o tom, jak úsloví k obrazu svému používáme v běžném jazyku, o tom všem je tento díl podcastu Biblická jména a úsloví.

Příjemný poslech přeje Petr Lindner.

Podcast Biblická jména a úsloví můžete poslouchat i na jiných platformách. Podrobný návod najdete zde.

Pokud přece jenom z jakéhokoliv důvodu nechcete nebo nemůžete poslouchat moje vyprávění, je zde ještě druhá volba – přečtěte si textovou verzi tohoto dílu podcastu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *