O nás | Kontakt

I když teď „jen“ čtete psaný text, nacházíte se na webu podcastu Biblická jména a úsloví, tedy na jakési domovské základně mluveného slova. Slova, které je už z podstaty názvu podcastu logicky křesťanské, protože…

…aniž bychom si to mnohdy uvědomovali, v běžné češtině používáme spoustu biblismů – úsloví, jejichž původ je v knize knih – v Bibli. A protože Bible je kromě božího Slova také knihou o lidech, kromě úsloví si z ní do běžného života bereme i mnoho vlastních jmen. O tom, a trochu i o dalších křesťanských „záležitostech“, je tento podcast. 

Jmenuji se Petr Lindner – ale to už jste asi zjistili sami. Asi bych nemohl vytvářet podcasty tohoto typu, kdybych nebyl věřící. Ano, mám Ježíše ve svém srdci, jsem křesťan – protestant jako Brno :-) 

Autor podcastu Biblická jména a úsloví se svým studijním materiálem :-)
Autor podcastu Biblická jména a úsloví se svým studijním materiálem :-)

Tuto samomluvu pro vás vytvářím v improvizovaném podcastovém „studiu“, vytvořeném – a následně po natočení každého dílu opět „zbouraném“ – v dětském pokoji našeho panelákového bytu 2 + 1. Baví mě to, a co víc – velmi mě to obohacuje. Proč to vlastně dělám? Na to odpovídám v pilotním dílu tohoto podcastu – tak si ho, prosím, poslechněte. Nebo si ho můžete – jako všechny epizody – také přečíst v textové podobě. Čtěte zde.

Podcast Biblická jména a úsloví můžete poslouchat i na jiných platformách. Podrobný návod najdete zde.

Kontakt

Omlouvám se, ale svoje soukromé telefonní číslo zveřejňovat nebudu, a na služební telefon se tento pořad ještě nezmohl. Nicméně pokud mi chcete cokoliv sdělit, můžete mi napsat mail biblicka.jmena@gmail.com, stejně jako mi můžete zanechat zprávu v komentáři pod články zde na webu, případně třeba na facebookové stránce podcastu Biblická jména a úsloví.  

Mějte se moc pěkně, buďte požehnaní a buďte s Bohem!