Rubriky
Biblická úsloví

Budiž světlo! Aneb jak Bůh vynalezl fotografii

„Budiž světlo!“ – jednoduchý imperativ čili rozkazovací věta, skládající se z pouhých dvou slov. Trochu se rozpakuji nazvat ji úslovím v tom smyslu, v jakém obyčejně úsloví vnímáme. Ale protože jde o tak známé Boží zvolání, jak z obecného pohledu, tak i v povědomí toho, že jej vyslovil sám Stvořitel, zařadil jsem tímto příkazem uvozené téma o světle, do kategorie biblických úsloví. Věřím, že to není takříkajíc nic proti ničemu, protože světlo hraje v našem praktickém i duchovním životě nesmírně významnou roli, a nějaké rádoby systematické začlenění v rámci tohoto pořadu na tom nic nemůže změnit :-)

„Dvojité“ sluneční hodiny v Novém Městě nad Metují mají jeden ciferník pro dopolední, druhý pro odpolední čas (pohled k severu) | Foto Karelj, zdroj Wikimedia Commons
„Dvojité“ sluneční hodiny v Novém Městě nad Metují mají jeden ciferník pro dopolední, druhý pro odpolední čas (pohled k severu) | Foto Karelj, zdroj Wikimedia Commons

Jakou roli v tomto dílu podcastu Biblická jména a úsloví hrají sluneční hodiny? A vážně pán Bůh vynalezl fotografii? To vše a mnoho dalšího se dozvíte při poslechu. Přeji příjemný zážitek!

Podcast Biblická jména a úsloví můžete poslouchat i na jiných platformách. Podrobný návod najdete zde.

Pokud přece jenom z jakéhokoliv důvodu nechcete nebo nemůžete poslouchat moje vyprávění, je zde ještě druhá volba – přečtěte si textovou verzi tohoto dílu podcastu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *