Rubriky
Slovo nakrátko

Slovo nakrátko: Přitakání celému životu

Název tohoto dílu podcastu jsem si vypůjčil z knihy Jana Šedivého O kontemplaci. Samotné kontemplaci se ale věnovat nechci, už jen proto, že o ní vím příliš málo a nemám s ní téměř žádné osobní zkušenosti. Nicméně kontemplace je svým způsobem určitý postoj k životu, tudíž moudra z této knihy jsou, jak se říká, přenositelná pro každého. Snad se mi podaří je správně přenést i na vás nebo k vám, milí posluchači :-)

Gerard van Honthorst: Kristu nasazují trnovou korunu (cca 1620) | Zdroj Wikimedia Commons
Gerard van Honthorst: Kristu nasazují trnovou korunu (cca 1620) | Zdroj Wikimedia Commons

Jan Šedivý říká, že přitakat celému životu – tedy nejenom jeho radostem, ale i strastem – není znak slabošství. Není to poraženecký postoj, odevzdání se nějakému nezvratnému osudu. Šedivý také píše: Na duchovní cestě se setkáváme i s obrazem bojovníka a jeho schopností čelit, něco vydržet, dovolit situaci, aby na nás působila – a vytěžit z ní, co se dá. A já dodávám: My křesťané k tomu máme pomocníka nejmocnějšího, Ježíše Krista.

Přeji příjemný poslech!

Podcast Biblická jména a úsloví můžete poslouchat i na jiných platformách. Podrobný návod najdete zde.

Pokud přece jenom z jakéhokoliv důvodu nechcete nebo nemůžete poslouchat moje vyprávění, je zde ještě druhá volba – přečtěte si textovou verzi tohoto dílu podcastu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *