Rubriky
Biblická úsloví

Rozebrat svou střechu. A být v tomto světě tím, kým je Bůh

Rozebrat svou střechu…, to není běžné úsloví, které by každý znal. Sice jde o slova z Bible, v běžné mluvě se však o rozebírání střechy mezi sebou možná baví pokrývači, a tím to nejspíš končí. Přesto jsem si dovolil toto úsloví zařadit do svého podcastu. Ne, nechci si hrát na obrozence či buditele a zavádět do češtiny nové fráze. Národní obrození už tu bylo, čas jde dál, jsme ve 21. století. Nicméně na toto úsloví jsem narazil v knize Gregoryho Boyla s názvem Kérky na srdci, a tak mě to – ostatně jako celá kniha – oslovilo, že jsem mu zkrátka věnoval tuto epizodu podcastu Biblická jména a úsloví.

Tintoretto: Uzdravení ochrnutého (1559) | Zdroj Wikimedia Commons
Tintoretto: Uzdravení ochrnutého (1559) | Zdroj Wikimedia Commons

Říká se, že jeden obrázek vydá za tisíc slov, takže o obsahu tohoto dílu by vám mohlo napovědět také jedno z děl italského malíře 16. století, Tintoretta. Když to hodně zjednoduším, a vyjádřím to jedním slovem – epizoda Rozebrat svou střechu. A být v tomto světě tím, kým je Bůh je o… milosrdenství.

Přeji příjemný a ničím nerušený poslech!

Podcast Biblická jména a úsloví můžete poslouchat i na jiných platformách. Podrobný návod najdete zde.

Pokud přece jenom z jakéhokoliv důvodu nechcete nebo nemůžete poslouchat moje vyprávění, je zde ještě druhá volba – přečtěte si textovou verzi tohoto dílu podcastu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *