Rubriky
Biblická jména

Ondřej, svědek Kristův pro příští časy

Není žádným tajemstvím, že Ondřej patří mezi oblíbená křestní jména. Věřím, že každý z posluchačů tohoto podcastu zná nějakého toho Ondru či hned několik mužů nebo chlapců jména, které sice zní ryze česky, ale ve skutečnosti je jenom počeštěnou variantou… ne, nepředbíhejme, to až v podcastu :-)

Prozradit ale můžu, že kromě toho si jako obvykle řekneme, jak je to s oblíbeností křestního jména Ondřej v Česku. Nechybí ani zajímavost – vysvětlení, co má společného Ondřej s Andreou…

Israhel van Meckenem: Apoštolové Petr a Ondřej | Zdroj Wikimedia Commons
Apoštol Ondřej byl bratrem Petra, dříve zvaného Šimon. Věděli jste to? Tady je máme oba pospolu | Israhel van Meckenem: Apoštolové Petr a Ondřej | Zdroj Wikimedia Commons

V tomto dílu podcastu také říkám, že biblický – čili apoštol Ondřej – nepatří mezi tak výrazné postavy Bible, jako například jeho bratr Petr nebo apoštol Pavel, nicméně byl to jeden ze čtyř Ježíšových nejoblíbenějších učedníků, a byl také svědkem mnoha důležitých událostí. Jedné z nich, proroctví Ježíše o svém druhém příchodu a nastolení věčného Božího království, se zde věnuji podrobněji.

Přeji příjemný a ničím nerušený poslech!

Podcast Biblická jména a úsloví můžete poslouchat i na jiných platformách. Podrobný návod najdete zde.

Pokud přece jenom z jakéhokoliv důvodu nechcete nebo nemůžete poslouchat moje vyprávění, je zde ještě druhá volba – přečtěte si textovou verzi tohoto dílu podcastu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *