Rubriky
Články

Biblická audiotéka 1 – Nový zákon Bible21

Protože se nacházíte na webu podcastu, je tak nějak logické, že se zde věnuji nebo spíš chci a budu věnovat také nejrůznějším dalším audioprojektům s křesťanskou tématikou. Jinak řečeno, rád vám doporučím také jinou, nežli vlastní zvukovou tvorbu. A nemůžu nezačít Biblí :-) Na úvod to nebude úplná novinka – zmínku jsem už totiž utrousil v článku Bible elektronická aneb kniha knih v mobilu i online. V souvislosti se smartphonovo/desktopovou aplikací (omlouvám se za ten výraz, ale nic lepšího mě nenapadlo :-)) s názvem Bible, jsem zde mimo jiné napsal:

Pro příznivce mluveného slova, což jsou, jak předpokládám všichni návštěvníci tohoto webu :-) je zde ještě jedna výborná funkce – Nový zákon v překladu Bible21 je kompletně profesionálně namluvený hlasy známých českých herců.

Všimli jste si této zmínky nebo jste ji tak nějak přešli bez povšimnutí? Věřím, že ne, protože to byste udělali chybu! :-) Ale vážně, audionahrávka Nového zákona v překladu Bible21 je totiž výborná!

Nenechte se zmást názvem Nová bible kralická ve videu – jde o původně zamýšlený název pro překlad, který dnes známe pod jménem Bible21

 Ve videu jste mohli vidět a slyšet kromě režisérky audionahrávky Marky Míkové, také některé z účinkujících, například Josefa Somra nebo Jana Potměšila. Už jen tato dvě jména jsou zárukou skutečně profesionální audionahrávky, před kterou se moje amatérské podcasty tak trochu krčí v rožku studem :-)

Bez aplikace a bez internetu

Jak jsem již napsal, tento krásně namluvený Nový zákon v překladu Bible21, doplněný samozřejmě také scénickou hudbou, si můžete poslechnout v aplikaci Bible ve svém smartphonu nebo také na webu na adrese Bible.com.

Pro přehrávání je třeba, abyste měli zapnutý překlad B21, jinak není ikonka reproduktoru aktivní
Pro přehrávání je třeba, abyste měli zapnutý překlad B21, jinak není ikonka reproduktoru aktivní

Ve videu (viz výše) také vystupuje architekt a herec David Vávra, který zde doporučuje, nebo povídá o své dobré zkušenosti při poslechu audionahrávky Bible21 na dlouhých, zejména nočních jízdách autem. Naprosto s ním souhlasím, a využiji to jako oslí můstek k popisu další možnosti, kterak přehrávat audioverzi Nového zákona v překladu Bible21. 

Jde o variantu bez aplikacebez internetu. Zkrátka si tuto audionahrávku stáhnete v „eMPé trojkách“ a pak si ji uložíte do onoho smartphonu, nebo MP3 přehrávače, případně si to celé vypálíte na CD – zkrátka podle toho, jakým způsobem v onom autě dokážete soubory MP3 přehrát. Ale nejen v autě – také třeba při běhání, nebo při vaření, štípání dříví… 

Vydavatel Bible21 a zároveň také vydavatel této audionahrávky, zapsaný spolek (z. s.) Biblion, dříve prodával CD s nahrávkou v MP3. To už dnes ale není pravda, nicméně Biblion poskytuje MP3 soubory ke stažení zdarma. V době, kdy běžné notebooky už ani nemají CD mechaniku, je to vcelku logický krok – uživatel si zkrátka zvuková data sám nahraje do toho zařízení, z něhož je pak bude pouštět. 

Takže stahujte zde a užijte si krásných školených profesionálních hlasů při četbě Slova Božího v překladu Bible21.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *