Rubriky
Biblická úsloví

Blahoslavení chudí duchem. Komu bude patřit království nebeské?

Tento podcast má dvě základní kategorie – biblická jménabiblická úsloví. Klidně by jich ale mohl mít více – například kategorii biblické, nebo křesťanské mýty. Asi největším křesťanským mýtem je představa pána Boha coby vousatého děduly, sedícího na obloze na mráčku, a bedlivým zrakem sledujícího naše chování, aby při spatření jakéhokoliv nepravosti, seslal z nebe na hříšníka přesně mířenou dávku blesků, doprovázenou dalšími pyrotechnickými efekty a hromovým duněním.

V této epizodě se ale chci zabývat podle mě druhým nejrozšířenějším mýtem, který spočívá v mylném výkladu úsloví Blahoslavení chudí duchem, nebo jejich jest království nebeské.

Carl Bloch, Kázání na hoře | Zdroj Wikimedia Commons
Carl Bloch, Kázání na hoře | Zdroj Wikimedia Commons

Jak jistě víte, toto úsloví představuje první větu slavného Ježíšova kázání na hoře, o kterém jsem už v několika epizodách podcastu Biblická jména a úsloví mluvil – a jsem si jistý, že ještě mluvit budu. V tomto dílu nicméně rozebírám úsloví, které je takříkajíc obecně nepochopené :-)

Přeji příjemný poslech!

Podcast Biblická jména a úsloví můžete poslouchat i na jiných platformách. Podrobný návod najdete zde.

Pokud přece jenom z jakéhokoliv důvodu nechcete nebo nemůžete poslouchat moje vyprávění, je zde ještě druhá volba – přečtěte si textovou verzi tohoto dílu podcastu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *