Rubriky
Biblická…

101 | Ježíš? Kdo to je? Aneb vážně míněná otázka – 1. část

Jsou témata, o kterých by si spousta lidí mohla myslet, že jako námět biblického podcastu jsou zbytečná. Protože to přece každý ví… Jenže mnohdy pak člověk zjistí, že ono to, ve skutečnosti zase tak jasné není. Třeba taková, s prominutím, samozřejmost, jako je role Ježíše v křesťanství. To je přece jasná věc! Vážně? Pro vás možná ano, ale věřte tomu, že existují lidé, a mezi nimi dokonce i křesťané, kteří Ježíšovu úlohu jednoduše… nechápou. 

Nejsvětější Trojice – centrální panel z hlavního oltáře kostela Nejsvětější Trojice (1471) | Mošovce, Slovensko | Zdroj Wikimedia Commons
Nejsvětější Trojice – centrální panel z hlavního oltáře kostela Nejsvětější Trojice (1471) | Mošovce, Slovensko | Zdroj Wikimedia Commons

A protože Ježíš je doslova klíčovou postavou křesťanské víry, pokusím se jeho roli snad srozumitelně vysvětlit v následujících dílech.

Po více čtyřměsíční pauze vás opět vítá, tentokrát u 101. dílu podcastu Biblická jména a úsloví, jeho tvůrce a interpret v jedné osobě, Petr Lindner.

Podcast Biblická jména a úsloví můžete poslouchat i na jiných platformách. Podrobný návod najdete zde.

Pokud přece jenom z jakéhokoliv důvodu nechcete nebo nemůžete poslouchat moje vyprávění, je zde ještě druhá volba – přečtěte si textovou verzi tohoto dílu podcastu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *