Rubriky
Blog

Zpomaluji. Nikoliv však zastavuji

K tomu, co se vám nyní chystám napsat, se odhodlávám už delší čas, nicméně v podstatě nechtěně jsem „ukecal sám sebe“, když jsem natočil a zveřejnil minulý krátkometrážní díl podcastu s názvem Zastav se! Pokud jste ho ještě neposlouchali, nebo nečetli jeho textovou verzi, jako vždy vám můžu jen doporučit… však to znáte. Shrnuto ve zkratce se zde snažím říct, jak je dobré, udělat si čas a pohodu na setkání s Bohem. A také v tomto dílu – o tomto dílu – říkám – cituji:

Natočil jsem ho vlastně hlavně kvůli sobě. Což mimochodem není žádná výjimka – nejedna epizoda podcastu Biblická jména a úsloví vznikla kvůli – abych tak řekl – mému myšlenkovému přetlaku, a často také třeba kvůli pochybnostem nebo vlastní bolesti. Ale i radosti.

Ani kdybych byl „jen“ nespokojený se svým životem s Kristem (za což si pochopitelně můžu sám), nebylo by to nic k chlubení. Potíž je v tom, že moje permanentní nestíhání začíná být kritické. A cítím, že do svých podcastů začínám nedávat všechno. Jednoduše proto, že je dělám v časovém presu. Což není dobré. 

Foto: noor Younis, Unsplash.com
Foto: noor Younis, Unsplash.com

Sdělení tohoto krátkého článku je tedy prosté. Zpomaluji. Nikoliv však zastavuji. Nebudu už dál doslova potit za každou cenu nové epizody každý týden, protože nechci, aby z tohoto podcastu byla a zbyla jen prázdná slova. Tedy doufám, že zatím to tak není. Periodu proto prodlužuji na 10 až 14 dní. 

Díky, že toto opatření chápete a snad se za něj na mně nebudete zlobit. K dnešnímu dni má podcast Biblická jména a úsloví 76 dílů, takže – aspoň myslím – je co poslouchat nebo číst :-)

Mějte se pěkně, buďte požehnaní, a buďte s Bohem!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *