Rubriky
Slovo nakrátko

Slovo nakrátko: Co je tvoje, to je moje – o Boží trojjedinosti a jednotě v Kristu

„Co je tvoje, to je moje!“, říkávali jsme jako kluci, když jsme prováděli nějaké ty lotroviny, a zpravidla k tomu ještě dodávali: „A co je moje, do toho ti nic není!“ Co to má společného s Biblí, potažmo pak Svatou trojicí? Mno…, popravdě si myslím, že nic moc, nicméně podobně znějící úsloví se v Bibli nachází, a rozhodně zde nemá tak přihlouplé vyznění, jako v případě dětských lumpáren.

Duccio di Buoninsegna: Ježíš se loučí se svými jedenácti zbývajícími učedníky (tempera na dřevě, 1308–1311) | Zdroj Wikimedia Commons
Duccio di Buoninsegna: Ježíš se loučí se svými jedenácti zbývajícími učedníky (tempera na dřevě, 1308–1311) | Zdroj Wikimedia Commons

Základem tohoto dílu podcastu Biblická jména a úsloví, zařazeného do kategorie Slovo nakrátko, je 17. kapitola Janova evangelia, obsahující Ježíšovu velekněžskou modlitbu – tento úchvatný hymnus, nebojím se napsat – oslavu křesťanství. Tudíž se máte na co těšit. Ale co bude dál, to už si poslechněte sami :-)

Příjemný a ničím nerušený poslech u další krátké epizody přeje Petr Lindner.

Podcast Biblická jména a úsloví můžete poslouchat i na jiných platformách. Podrobný návod najdete zde.

Pokud přece jenom z jakéhokoliv důvodu nechcete nebo nemůžete poslouchat moje vyprávění, je zde ještě druhá volba – přečtěte si textovou verzi tohoto dílu podcastu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *