Rubriky
Články

Od jiného mikrofonu: Klika. Místo, kde uchopíme a otevřeme

„Klika. Místo, kde uchopíme a otevřeme. Biblické příběhy, uváděné do života pohledem Petra Húště.“ Těmito slovy začíná pořad Klika v produkci Rádia 7, jehož autorem a interpretem je Petr Húšť. A právě k poslechu Kliky vás chci tímto článkem naprosto nepokrytě nalákat. Tedy pokud ho už dávno neposloucháte…

Docela často o sobě říkám, že ke mně ty nejlepší věci přichází pozdě. Nemyslím to tak, že by už bylo pozdě; zkrátka to, co jiný objeví například ve dvaceti letech, já nacházím až třeba v padesáti. Takže prosím Pána Boha, aby mi dal dlouhý život, ať to všechno doženu. Podobné to bylo s Klikou. 

Nepochybuji o tom, že mnozí z vás tento pořad znají a také poslouchají. K datu zveřejnění tohoto článku má 91 dílů, což při týdenní periodicitě znamená, že už nějaký čas běží. Můj „objev“, učiněný před několika měsíci, se tedy dá komentovat ironickým „Zase jeden, co objevil Ameriku“. Ale protože nemůže každý znát všechno, a třeba to má někdo s opožděným poznáváním dobrých věcí podobně jako já, píšu tento článek, protože věřím, že Klika Petra Húště se vám bude líbit stejně, jako mně.

Grafika pořadu Klika | Zdroj Rádio 7
Grafika pořadu Klika | Zdroj Rádio 7

Petr Húšť ve svém osobním profilu na webu Rádia 7 o Klice říká, že ji vytvořil ze tří ingrediencí. Z biblického textu a zamyšlení nad ním, z osobních příběhů ze života a z úkolu na příští týden. Osobně si na tomto pořadu – při vší své úctě k biblickým textům – nejvíce cením suroviny druhé, Petrových osobních příběhů, do jejichž kontextu biblická ponaučení staví. Díky tomu má totiž Klika rys, kterému se říká autenticita. Nebo možná hezky česky přesněji uvěřitelnost. Autor se ve zhruba patnáctiminutových dílech nebojí mluvit o sobě, o svém životě, o své rodině, přátelích, a činí to, řekl bych, až s nebývalou měrou přirozenosti a otevřenosti. Jestli něco z podcastů Klika čiší, pak je to ona uvěřitelnost, v naprosté rovnováze s velkou pokorou a vírou.

Nevěříte mi? Poslechněte si Kliku sami :-)

Kde poslouchat Kliku

Klika na webu Rádia 7
Klika na webu Klika (zde najdete i starší díly než jsou ty, které lze  poslouchat na běžných podcastových platformách nebo v archivu Rádia 7)
Klika na Spotify
Klika na Apple podcasty
Klika na Google podcasty

Rozhovor s Petrem Húštěm pro Life.tv

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *