Rubriky
Biblická…

O bohabojnosti…

Současné křesťanství nás učí, že Boha se rozhodně nemáme bát. Už jsem to v tomto podcastu říkal v epizodě O svobodě ve víře aneb jak přežít desatero – zapomeňte na to, co vám říkaly babičky: „Petříčku, když budeš zlobit, Pán Bůh tě potrestá“. Hospodin není vousatý dědula, sedící na obláčku na obloze a přísným zrakem hodnotící naše konání, aby v případě, že spatří nějakou nepravost, ihned seslal blesky a hromy. Bůh je láska, o tom jsem mluvil zrovna v minulém dílu Slovo nakrátko: Peřina lásky. Nicméně je ale pravda, že v samotné Bibli se nezřídka setkáváme se slovy, vyzývajícími k bázni před Bohem. Jak to tedy je? Máme se Boha bát?

Kristian Zahrtmann: Král Šalomoun (1881) | Zdroj Wikimedia Commons
Kristian Zahrtmann: Král Šalomoun (1881) | Zdroj Wikimedia Commons

Na tyto a podobné otázky se vám v dalším dílu podcastu Biblická jména a úsloví budu, jako vždy tak nějak po svém, snažit odpovědět. Od mikrofonu vás zdraví a příjemný zážitek – bez jakékoliv ironie i u takovéhoto tématu – přeje Petr Lindner.

Podcast Biblická jména a úsloví můžete poslouchat i na jiných platformách. Podrobný návod najdete zde.

Pokud přece jenom z jakéhokoliv důvodu nechcete nebo nemůžete poslouchat moje vyprávění, je zde ještě druhá volba – přečtěte si textovou verzi tohoto dílu podcastu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *