Rubriky
Biblická…

Marnotratný syn

Podobenství o marnotratném nebo o ztraceném synu, jak je v některých překladech nazýváno, je asi nejznámějším Ježíšovým podobenstvím ze všech, která byla v Bibli zapsána. V tomto kontextu se trochu divím – sám sobě –, že jsem se k němu dopracoval až po bezmála dvou letech natáčení tohoto podcastu. Jestliže jste na něj trpělivě, nebo možná i trochu nedočkavě čekali, omlouvám se, a jdu svou chybu napravit hned teď.

I takto si někteří umělci představují starověké reálie :-) | James Tissot: Návrat marnotratného syna (1863) | Zdroj Wikimedia Commons
I takto si někteří umělci představují starověké reálie :-) | James Tissot: Návrat marnotratného syna (1863) | Zdroj Wikimedia Commons

Podobenství o marnotratném synu se nachází pouze v jednom ze čtyř evangelií, v Lukášově spisu. Po podobenství o ztracené ovci a ztracené minci je „ztracený syn“ třetí, závěrečnou parabolou patnácté kapitoly Evangelia podle Lukáše. Parabolou? Ano, parabolou. Ale co to je ona parabola, to si musíte poslechnout až v samotném podcastu. Nebo si to můžete přečíst v textové verzi – odkaz níže.

Příjemný poslech (nebo počtení) vám přeje Petr Lindner.

Podcast Biblická jména a úsloví můžete poslouchat i na jiných platformách. Podrobný návod najdete zde.

Pokud přece jenom z jakéhokoliv důvodu nechcete nebo nemůžete poslouchat moje vyprávění, je zde ještě druhá volba – přečtěte si textovou verzi tohoto dílu podcastu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *