Rubriky
Biblická jména Biblická úsloví

Daniel – starozákonní vegetariáni, socha na hliněných nohou a muži v ohnivé peci

Daniel, jehož jméno v hebrejštině znamená „Bůh je můj soudce“, patří mezi moderní křestní jména v Česku. V posledních letech „poráží“ i klasická oblíbená křestní jména, jako je Jiří, Petr, Pavel nebo Josef.

Daniel je ale také úchvatná starozákonní kniha, která sice patří mezi kratší části Bible, nicméně je to až neuvěřitelně „hutný“ příběh plný víry, poselství a Boží svrchovanosti.

Daniel a jeho tři přátelé odmítají královské jídlo. Ilustrace z knihy The story of the Bible from Genesis to Revelation (Příběh Bible od Genesis po Zjevení) | Zdroj Wikimedia Commons
Daniel a jeho tři přátelé odmítají královské jídlo. Ilustrace z knihy The story of the Bible from Genesis to Revelation (Příběh Bible od Genesis po Zjevení) | Zdroj Wikimedia Commons

Přestože má kniha Daniel jen dvanáct kapitol, není dost dobře možné všechny příběhy a proroctví v ní obsažené „dostat“ do jedné epizody podcastu. Tento díl tedy můžete brát jako první část Daniela s tím, že se k této knize v některém z dalších dílů určitě ještě vrátím.

V tomto dílu se ale můžete těšit na všechno, co jste už četli v titulku: Na příběh o „starozákonním vegetariánství“, povídání o obrovské zlaté soše na hliněných nohou, a chybět nebude ani známé „story“ o třech mužích v rozpálené ohnivé peci.

Přeji příjemný poslech!

Podcast Biblická jména a úsloví můžete poslouchat i na jiných platformách. Podrobný návod najdete zde.

Pokud přece jenom z jakéhokoliv důvodu nechcete nebo nemůžete poslouchat moje vyprávění, je zde ještě druhá volba – přečtěte si textovou verzi tohoto dílu podcastu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *