Rubriky
Biblická jména

Alžběta – první matka Nové smlouvy

Tento díl podcastu Biblická jména a úsloví vydávám tři dny před Štědrým dnem – roku 2022, abych byl úplně přesný –, tudíž by se dalo očekávat, že se budu věnovat Vánocům, jakožto jednomu z nejdůležitějších křesťanských svátků. O událostech, spojených s narozením Ježíše Krista, jsem ale docela podrobně vyprávěl před rokem v epizodě s názvem V Betlémě na seně… tak trochu zamotané Vánoce. Pokud jste ji ještě neposlouchali, doporučím ji vaší pozornosti, a v tomto dílu se budu zabývat… Alžbětou. Biblická Alžběta totiž ve vánočním příběhu nemůže chybět, a jak je mým zvykem, scházet nebude ani povídání o současných Bětkách.

Bartolomé Esteban Murillo: Narození Jana Křtitele (asi 1655) | Zdroj Wikimedia Commons
Bartolomé Esteban Murillo: Narození Jana Křtitele (asi 1655) | Zdroj Wikimedia Commons

O Alžbětě můžeme číst jen a pouze v první kapitole Evangelia podle Lukáše. Jí, tedy Alžbětou, nebo přesněji Alžbětou a jejím manželem Zachariášem, Lukášovo evangelium po prvních čtyřech úvodních verších, vlastně začíná. A jak je to dál, to už si musíte poslechnout sami :-)

Příjemný zážitek, nejlépe u dobré kávy nebo čaje, případně třeba kapce vánočního punče, vám přeje Petr Lindner.

Podcast Biblická jména a úsloví můžete poslouchat i na jiných platformách. Podrobný návod najdete zde.

Pokud přece jenom z jakéhokoliv důvodu nechcete nebo nemůžete poslouchat moje vyprávění, je zde ještě druhá volba – přečtěte si textovou verzi tohoto dílu podcastu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *