Rubriky
Slovo nakrátko

Slovo nakrátko: O sportu a tělu jako svatyni Ducha

Cvičení, tedy myslím tím cvičení tělesné, mě nikdy zrovna moc nebavilo. Ale své tělo, rozlámané prací u počítače, protahuju jezděním na koloběžce. Na sportovní koloběžce, na níž se člověk musí pěkně odrážet, střídavě levou a pravou nohou – nikoliv na elektrickém stupátku, spojeném dvěma koly, na němž člověk jen stojí a modlí se, aby mu vydržela baterka. Taky trochu běhám. Takových pět až deset kilometrů běhu v lese, to je jednoduše krása. A tak si občas říkám, jak to asi má Pán Bůh se sportem? Ne tedy on osobně, ale jak se k našemu lidskému sportování Stvořitel staví.

Třeba takový Samson, ten by se jistě dobře uplatnil v nějakém silovém sportu | Léon Bonnat: Samsonovo mládí (1891) | Zdroj: Wikimedia Commons
Třeba takový Samson, ten by se jistě dobře uplatnil v nějakém silovém sportu | Léon Bonnat: Samsonovo mládí (1891) | Zdroj: Wikimedia Commons

Bible je plná jídla i pití, vůbec se nevyhýbá alkoholu, ale zmínky o sportu nebo nějaké pohybové aktivitě abyste hledali lupou. Něco málo se zde sice najde, ale výsledný dojem je ten, že pro sportování nemá Bible zrovna pochopení. Jak to tedy je? Je sport dostatečně „křesťanský“?

Podcast Biblická jména a úsloví můžete poslouchat i na jiných platformách. Podrobný návod najdete zde.

Pokud přece jenom z jakéhokoliv důvodu nechcete nebo nemůžete poslouchat moje vyprávění, je zde ještě druhá volba – přečtěte si textovou verzi tohoto dílu podcastu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *