Rubriky
Slovo nakrátko

Slovo nakrátko: Intro a solení evangeliem

V loňském roce jsem červencovou letní podcastovou přestávku využil k vytvoření tohoho webu Biblismy.cz, neflákal jsem se však ani letos. Nejenže jsem pauzu o týden zkrátil, ale vymyslel jsem také novou kategorii podcastu Biblická jména a úsloví. Nazval jsem ji Slovo nakrátko – protože by se zkrátka (sic!) měla věnovat tématům, kterým stačí kratší stopáž čili délka epizody. Přestože má toto první povídání délku téměř 17 minut – jelikož kromě samotného tématu obsahuje i úvodní intro – rád bych se do budoucna dostal na hranici 10 minut. Myslíte, že to zvládnu? Věřte mi trochu! :-)

Mrtvé moře v Izraeli má 10× větší salinitu (35 %) než běžná moře. Není tedy divu, že se zde těží sůl jak pro potravinářské, tak třeba i kosmetické a lékařské využití. | Foto Nicole Baster | Unsplash.com
Mrtvé moře v Izraeli má 10× větší salinitu (35 %) než běžná moře. Není tedy divu, že se zde těží sůl jak pro potravinářské, tak třeba i kosmetické a lékařské využití. | Foto Nicole Baster | Unsplash.com

Fotografie Mrtvého moře zde není proto, že bych si snad odskočil vykoupat se v této husté vodě, v níž se dost dobře nedá potopit. Ano, zkusil jsem to na vlastní kůži, ale to už je pár let zpátky. V tomto příspěvku představuje fotka Mrtvého moře obrazovou upoutávku k tématu prvního z krátkých dílů podcastu v kategorii Slovo nakrátko.

Vy jste sůl země“, řekl Ježíš mimo jiné při svém kázání na hoře. A dál? To už si poslechněte sami :-)

Příjemný zážitek přeje Petr Lindner.

Podcast Biblická jména a úsloví můžete poslouchat i na jiných platformách. Podrobný návod najdete zde.

Pokud přece jenom z jakéhokoliv důvodu nechcete nebo nemůžete poslouchat moje vyprávění, je zde ještě druhá volba – přečtěte si textovou verzi tohoto dílu podcastu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *