Rubriky
Články

Od jiného mikrofonu: NakopniTo

Přestože o sobě vím, že sebevědomí – nebo spíše zbytnělého ega (bohužel) – mám na rozdávání, nepovažuji tento podcast Biblická jména a úsloví za jediný a už vůbec ne za jedinečný mezi křesťanskými zvukovými pořady. Proto tímto prvním počinem spouštím nepravidelnou podrubriku Od jiného mikrofonu, ve které bych vám rád doporučoval zajímavé podcasty s podobnou tématikou, jaká je vlastní mému pořadu. A protože jsem Brňák, začínám Brňáky.

Oxymóron

O něco kratší dobu než Biblická jména a úsloví, od března tohoto roku, je na světě video podcast s názvem NakopniTo. Mimochodem, nemůžu si na tomto místě odpustit malou rýpavou poznámku: Pojem video podcast je z mého pohledu oxymóron čili protimluv. Proč? Protože původní podcast s videem nemá pranic společného – přečtěte si prosím můj článek Podcast? Co to je?, v něm to vysvětluji. No ale vzhledem k tomu, že se pojem video podcast poměrně běžně používá nejen u nás, ale i ve světě – a jazyk se jak známo vyvíjí – tak už mlčím a nechávám to být. Omlouvám se, nemyslím to zle, jsem jen holt starý hnidopich :-)

podcast NakopniTo

Pořad NakopniTo tvoří Petr Dvořáček a Aleš Navrátil, které, jak věřím, spousta brněnských, ale i přespolních křesťanů zná z Betanie, což je jeden ze sborů Církve bratrské v Brně. Je třeba dodat, že oba – nebojím se použít toho označení – mladí muži ve víře nyní budují další křesťanský projekt s názvem Jsme Kontakt a podtitulem Komunita, která miluje Boha, Brno a lidi v něm.

Nyní už k samotnému podcastu NakopniTo. Ten vychází na YouTubu a jeho tvůrci jej popisují takto: Děláme snídaňové video-podcasty, každé pondělí ráno, abychom vám pomohli nakopnout celý týden hned pěkně na začátku! Výsledkem jsou krátké, zhruba 8–10minutové rozhovory, nebo možná lépe rozpravy obou autorů na nejrůznější – opět bez jakékoliv pejorativnosti – běžná témata. Namátkou pro vaši orientaci vybírám: Naděje, Osamělost, Jak nevyhořet, Talent… 

10 z deseti křesťanů doporučuje

Mně osobně je na tomto pořadu velmi sympatické jeho, abych tak řekl, člověčí křesťanské pojetí, kdy se jeho autoři nesnaží o – promiňte mi ten pojem – kazatelskou urputnost. Křesťanství je v jednotlivých dílech samozřejmě přítomné, ale velmi přirozeně, s lehkostí a jakousi samozřejmou vírou. Velmi rád tento video podcast poslouchám, i když to není vždycky při snídani :-)

Dost ale mého povídání, zaposlouchejte se do pořadu NakopniTo a udělejte si na něj názor sami. A jak říkají správní jůtůbeři: Nezapomeňte jim dát lajk a odběr! ;-)


Podcast NakopniTo poslouchejte zde
Facebookovou stránku podcastu NakopniTo
můžete sledovat zde

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *